NOWY ROK, nowe wyzwania!!

Witam w Nowym Roku! Powracam po przerwie, spowodowanej trochę świętami, trochę innymi zajęciami, ale teraz już jestem na dobre, na dodatek przez najbliższy miesiąc będę tutaj codziennie (może nie z postem, ale m.in. sprawdzając wszelkie nowości na Waszych blogach i konsultując wszystkie francuskie wątpliwości z internetem :)

PONIEWAŻ

Wczoraj zapisałam się na egzamin DELF :) Poziom B1. Egzamin jest w moim mieście, jak już kiedyś pisałam, 7 lutego, a termin na ustny mam wyznaczony na 3 lutego.

MOTYWACJA
DUŻO NAUKI
TROCHĘ STRESU, ale wszystko w normie :)

Nie mam jeszcze poziomu B1, ale.. to nic, postaram się go mieć! I tyle! Jeśli zaliczę egzamin, to super, a jeśli nie, to przynajmniej będę miała miesiąc baardzo intensywnej nauki.
Moim hasłem przewodnim do podjęcia decyzji było:

CO BYŚ ZROBIŁA, GDYBYŚ BYŁA PEWNA, ŻE SIĘ UDA?
No właśnie. Zapisałabym się na egzamin, żeby go zdać. :)

plan nauki francuskiego do egzaminu delf b1


Na dodatek aktualnie nie pracuję, więc mam ambitny plan uczenia się około 5 godzin dziennie, a jeśli dobrze pójdzie, to nawet 6. Na blogu postaram się robić dziennik nauki.

Dzisiaj postanowiłam, tak żeby zacząć, odświeżyć i w ogóle jakoś tak spokojnie wejść w atmosferę nauki, że:

 - Przejrzę (i zrobię notatki z rzeczy godnych zapamiętania) profil użytkownika https://www.facebook.com/FrenchPage?fref=photo na facebooku - mają w zdjęciach wieeele ciekawych rzeczy. Właśnie to robiłam (kiedy do głowy przyszła mi myśl o napisaniu posta), i muszę powiedzieć, że wcale się nie rozpraszam Facebookiem, idzie mi dobrze!

 - Powtórzę moje dotychczasowe notatki i zeszyty. Muszę się przyznać, że mam przerobionych wiele tematów (np. podróże.., list formalny), których jednak nie za bardzo pamiętam i na pewno mi to wyjdzie na korzyść.

 - Zrobić plan nauki na ten miesiąc... Będzie na pewno trochę trudno, bo wydaje mi się, że mam dużo materiału, ale to nic :)

Dzisiaj za mną już 1,5 godziny nauki. Sądzę, że pierwszego dnia na pewno zrobię te 5, jeśli nie 6 godzin!


4 komentarze:

 1. Oczywiście będę trzymać kciuki :) I jestem ciekawa planu nauki, więc jak już go stworzysz, to się nim podziel :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymam kciuki! W razie wątpliwości, pytań, chętnie pomogę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Ufh, żebyś potem nie żałowała propozycji, jak mi się pytania posypią :)))

   Usuń

Copyright © 2016 Francuski - nauka do B1, B2 .... , Blogger