Jak przygotować się do DELF B2 w 18 miesięcy?

B2 z francuskiego w 18 miesięcy


Niniejszy post rozpoczyna cykl wpisów zatytułowany "poziom B2 z francuskiego w 18 miesięcy". Ma on na celu pokazanie wszystkim chętnym do osiągnięcia tego poziomu, szczególnie (choć nie tylko) zdania egzaminu DELF B2, że taki wyczyn jest możliwy w 1,5 roku. I to wszystko rozpoczynając naukę od poziomu początkującego!

Co to oznacza?
poziom b2 z francuskiego w 18 miesięcy, jak się nauczyć szybko francuskiego, jak szybko nauczyć się języków obcych, szybka i tania nauka języków obcych, egzamin delf b2, matura z francuskiego podstawowa i rozszerzona, studiowanie we Francji a poziom języka, certyfikat z francuskiego

W 1,5 roku możesz przygotować się do matury z francuskiego. 


Raczej podstawowej - zaczynając od zera! 
Jeśli chodzi o maturę rozszerzoną, to sądzę, że może ona zawierać elementy nawet poziomu C1! Ale obiecuję zapoznać się szerzej z tematem i dam znać, nie zapomnę także o maturzystach.

W 1,5 roku możesz przygotować się do egzaminu DELF B2.


Tak tak, i zdać go z niezłym wynikiem.

W 1,5 roku możesz zdobyć poziom francuskiego uprawniający do studiowania na francuskich uniwersytetach.


Więc za 18 miesięcy możesz zacząć studiować we Francji! ;)


CEL:

Nie chcę teraz namawiać wszystkich, aby rzucali swoje dotychczasowe życie i obowiązki i poświęcili się nauce francuskiego. Chcę pokazać jednak, że z odpowiednią determinacją jest możliwe poznanie języka obcego w okresie znacznie krótszym niż dwa lata, na poziomie umożliwiającym swobodną rozmowę, oglądanie francuskich programów w telewizji czy napisanie dobrego wypracowania. A następnie (opcjonalnie rzecz jasna) zdanie egzaminu B2.

FORMA:

Przez około dwa miesiące będę przeplatać wpisy z cyklu "poziom B2 z francuskiego w 18 miesięcy" z innymi tematami, w proporcji mniej więcej 1:1. Mam już przygotowanych 12 szkiców wpisów dotyczących poszczególnych zagadnień, ale nie będę się ograniczać ilością, póki co planuję, że będzie ich około 15. Zobaczę :)

INNE:

Poprzez cykl chcę się podzielić moją wiedzą i wskazówkami, dzięki którym zdałam egzamin. Jednak sama ciągle się uczę, jeśli ktoś z Was będzie miał coś do dodania, to serdecznie zapraszam do dyskusji na Disqusie:)
Jeżeli znasz francuski w stopniu podstawowym lub średniozaawansowanym, ale chcesz osiągnąć poziom B2 (na przykład w celu zdania egzaminu DELF), cykl również jest dla Ciebie!
Sądzę, że moje wpisy mogą być przydatne również dla osób, które chcą nauczyć się do B1, też mam doświadczenie w przygotowywaniu się do tego poziomu, jednak będą musiały dopasować pod siebie terminy i zadania.

Całą serię możecie śledzić w Stronach bloga po prawej stronie - pod zakładką Kim jest autorka bloga i pod Kinem francuskim  - Poziom B2 z francuskiego w 18 miesięcy :) Zapraszam serdecznie, już wkrótce kolejne części!


Spokrewnione wpisy:

Wynik B2
Bezpłatny kurs - zabawa do nauki słówek online
Czy stresujesz się przed egzaminem ustnym?

TUTAJ znajdziesz wszystkie wpisy z serii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Francuski - nauka do B1, B2 .... , Blogger