Planning - Praca na każdy dzień, rozpoczynamy!

Witam! Dzisiaj opiszę mój pierwszy PLAN związany z nauką języka francuskiego. Posiadam następującą książkę:

Maria Szypowska - Język francuski dla początkujących, moje wydanie jest naprawdę wiekowe, bo z 1976 roku, kiedyś podkradłam tacie :) (Oczywiście on nie miał nic przeciwko!)

Maria Szypowska - Język francuski dla początkującychMój system pracy z tą książką będzie następujący:

Książka ma 60 rozdziałów składających się z tekstu - czytanki, objaśnień słownictwa i gramatycznych, ćwiczeń. Jeden rozdział można spokojnie przerobić za jednym razem, mało tego, ja powiedziałabym, że mogę przerobić jednego dnia nawet TRZY ROZDZIAŁY. Książka jest na poziomie początkującym, a mój już tak bardzo początkujący nie jest, znam wiele słówek i zagadnień gramatycznych (aczkolwiek czytam wszystko po kolei, nie pomijam tematów mówiąc: eee tam, to już wiem), dlatego mogę sobie pozwolić na taki "przyspieszony" SYSTEM NAUKI / powtórki.

Przerobiłam już 30 rozdziałów, zatem zostało mi jeszcze 30, z czego wynika, że do 8 października, robiąc trzy rozdziały dziennie, powinnam skończyć książkę. Wliczając w to powtórzenie najtrudniejszych zagadnień i dodatek gramatyczny na końcu książki, daję sobie czas do 10 PAŹDZIERNIKA, aby książkę SKOŃCZYĆ. I oczywiście na to, aby jak najwięcej z przerobionego materiału zostało mi w głowie :)

Od 10 do 13 października mam mały wyjazd, bo w Hiszpanii jest długi weekend, dlatego wybywamy :), ale dam znać jak mi poszło, tym bardziej, że to nie będzie mój jedyny plan nauki na ten czas

Przede wszystkim, mam LEKCJE PRYWATNE z Francuzką, niestety tylko 2 godziny w tygodniu, ale nasza praca wygląda tak, że przez jedną godzinę sprawdzamy to, co zrobiłam w domu (ze względu na tak małą liczbę lekcji baardzo dużo materiału przerabiam sama w domu), co napisałam, wypytuje mnie o różne rzeczy tak, abym miała okazję się WYPOWIEDZIEĆ, sprawdzamy ĆWICZENIA i WYPRACOWANIA (co tydzień przynoszę jej średnio 3 wypracowania). Kolejna godzina to przerabianie nowego materiału, objaśnianie GRAMATYKI i nowych zagadnień, taka już bardziej "lekcja". Na początku taki system wydawał mi się trochę stratą czasu, ale teraz widzę, że ta pierwsza godzina też jest bardzo dobrze wykorzystywana, bo czasami myślę, że coś robię / mówię dobrze, a jednak okazuje się, że źle, ogólnie czuję, że dużo wynoszę także z tej pierwszej godziny.

plan nauki język francuski


Mam też inne książki, z których zrobię podsumowanie i plan pracy. Chciałabym też zrobić TEMATYCZNE LISTY SŁOWNICTWA, jakie mogą się przydać na egzaminie i mam jeszcze wiele innych pomysłów, jak usprawnić moją naukę. Póki co jednak wiem, że najważniejsze to dyscyplina i przestrzeganie planów, bo PRZYGOTOWYWANIE PLANÓW jest bardzo łatwe i przyjemne, ale ich WYPEŁNIANIE to już jednak gorsza sprawa. A moim celem jest zdanie egzaminu DELF B1 w styczniu i aby to osiągnąć, zrobię wszystko co w mojej mocy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Francuski - nauka do B1, B2 .... , Blogger