2015.04 - PODSUMOWANIE MIESIĄCA

Niniejszym wprowadzam na blogu nowy zwyczaj pisania podsumowań, zaczerpnięty z innych blogów, a motywowany faktem, że często nawet nie zdaję sobie sprawy ile rzeczy udało mi się zrobić w ciągu miesiąca. Podsumowanie pod względem językowym, ale możliwe też inne wątki :) 

1. Wycieczka do Brukseli i Paryża - moja KOMUNIKACJA WERBALNA owocna i skuteczna! Zapraszam do przeczytania wpisu TUTAJ - dotyczącego moich osiągnięć w konwersacji, a TUTAJ - o samej wycieczce.

wymogi delf b2 delf b2, metoda nauki gold list method2. Dzięki czemu moje obawy przed mówieniem po francusku znacznie się rozproszyły!

3. Na blogu dokończyłam cykl 3 wpisów: WYMOGI na egzamin DELF B1, oto linki:

4. Nauka języka książkowa: do połowy kwietnia nie za bardzo skuteczna, bo byłam na wyjazdach i nie miałam zbyt wiele czasu, ale odbiłam sobie za to w punkcie 1 - wycieczką. Za to w drugiej części kwietnia zaplanowałam sobie Wyzwanie językowe (LINK) - mam nadzieję, że mi to pomoże w...

5. EFEKTYWNEJ NAUCE DO DELF B2!! Zapisałam się na egzamin. Termin pisemnego w moim mieście to 12 czerwca! Ustny mam 1 czerwca (doszło do małej zmiany, najpierw miałam datę wyznaczoną na 10 czerwca, ale ostatecznie mi ją zmieniono na 1 na dodatek o godzinie 20!!) (cały dzień czekania, nie lubię tego)

6. Wygrałam trzy nagrody w konkursie "Znajdź wielkanocne jajeczko", post na ten temat TU. :)))

7. Doszłam do wniosku, że Gold List Method nie jest dla mnie.

8. W związku z faktem, że mój blog okazał się być całkiem porządnym przedsięwzięciem i że już mam na nim prawie 90 postów, postanowiłam ułatwić czytelnikom nawigację. Teraz moje wpisy są podzielone na kilka kategorii (klikając na nazwę kategorii od razu się załaduje strona z zagadnieniem, które szczególnie Cię interesuje :) :


Nazwy kategorii (etykiet) znajdują się na samej górze bloga oraz na samym dole. Niektóre posty mają kilka kategorii, zawsze trudno mi się zdecydować.

9. NAJPOPULARNIEJSZYM POSTEM KWIETNIA okazał się wpis Nie ma to jak ODWOŁANY LOT do Paryża - jeśli jeszcze go nie przeczytaliście, to serdecznie zapraszam. Jako że był to opis mojej podróży do Francji (i Belgii przy okazji), a nie miał zbyt dużo wspólnego z nauką francuskiego, to spieszę z informacją, że kolejnym w kolejce popularności ale już o tematyce językowej był post GOLD LIST METHOD - moja opinia.

10. Zastanawiam się nad nowościami na blogu: wprowadzeniem systemu komentarzy Disqus, ponieważ bardzo mi się podoba, z tego co widzę na innych blogach, jest bardzo praktyczny, bo od razu wiadomo kto, kiedy, co i gdzie odpowiedział, widziałam też, że jego wdrożenie nie jest (ponoć) trudne, dlatego jak znajdę chwilę, to się tym zajmę.
Drugą rzeczą jest kiełkująca powoli idea zamieszczania postów językowych, znaczy stricte dotyczących zagadnień z francuskiego. Moja znajomość języka jest coraz lepsza, mam ochotę się dzielić moimi spostrzeżeniami z procesu nauki, może nie byłyby to wpisy z bardzo zaawansowanej gramatyki czy słownictwa, jednak już mi się zdarzyło kilka razy, że podczas nauki francuskiego pomyślałam: ale interesujące! Mogłabyś napisać coś o tym na blogu!

Całkiem niezłe te moje osiągnięcia z kwietnia! Ciekawe jak tam maj! Moim postanowieniem na maj jest przede wszystkim dobre przygotowanie się do egzaminu DELF B2 i jego zaliczenie w czerwcu! A czy ktoś z Was chce się publicznie pochwalić swoimi osiągnięciami lub planami?


9 komentarzy:

 1. jako osoba ucząca się języka francuskiego z chęcią przeczytam na Twoim ciekawym blogu również wszystkie zagadnienia związane ze słownictwem i gramatyką francuską, także już się napaliłam na ten pomysł! powodzenia! :) a wprowadzenie systemu komentarzy Disqus jest zachęcające może i ja skumam wreszcie jak to zamiescic u siebie
  podzielenia bloga na kategorie genialna sprawa dla osób, które lubią wracać do archiwalnych wpisów !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa, od razu więcej radości z pisania bloga ;)

   Usuń
 2. Ja tak od wizualnej strony się wypowiem- kategorie zostawiłabym tylko w jednym miejscu ;)

  A wpisy typowo językowe chętnie poczytam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już usunęłam kategorie na dole :) Bardzo dziękuję za konstruktywny komentarz. No dobrze, w takim razie, z taką zachętą.. muszę zacząć pisać nie tylko o motywacji, ale także o języku :)

   Usuń
  2. Nie ma za co :) oby tak dalej!

   Usuń
 3. Fantastycznie :) Gratuluję i życzę wielu nowych sukcesów w nowym miesiącu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. OK! Ja już się też prawie przekonałam! Czekam tylko na wolną chwilę, żeby móc go zainstalować i zaimportować wszystkie komentarze, itp!! :)

   Usuń

Copyright © 2016 Francuski - nauka do B1, B2 .... , Blogger