2015.05 - PODSUMOWANIE MIESIĄCA

Nadszedł czas na podsumowanie maja.

Czy jestem zadowolona z minionego miesiąca i z tego, co zrobiłam?


1. Miesiąc mojego wyzwania językowego (o samym wyzwaniu TUTAJ). Moja ogólna ocena - wyzwanie poszło mi świetnie! Co prawda jeszcze się nie skończyło, bo egzamin pisemny mam dopiero 12 czerwca, ale USTNY już 1 czerwca (JUTRO... o godzinie 20, ach ta Hiszpania i jej godziny urzędowania) i mimo, że w lutym na DELF B1 egzamin ustny poszedł mi prawie najlepiej ze wszystkich - mam tremę :) Proszę o trzymanie kciuków! Ale przygotowanie do egzaminu ustnego uważam za udane, w głównej mierze dzięki mojemu postanowieniu.

2. Postem, który miał najwięcej czytelników w maju okazał się, tamdadaaaam: 

Wiosenne wyzwanie majowe - uważam je za bardzo użyteczne, bo skłoniło mnie do szybkich konkretnych działań (obejrzenie filmu, nauka słówek, powtórka czasu przyszłego). Przypadkowo pod postem wywiązała się dyskusja, którą można by zatytułować "Czy warto zdawać egzaminy językowe na poziomach A1, A2, B1 czy się nie opłaca, są na poziomie podstawówki i są powodem do wstydu?" - zapraszam także do przeczytania komentarzy. Jestem ciekawa "po której stronie" stoicie, jaką macie opinię na ten temat.

3. Inne wpisy, które ukazały się w tym miesiącu, jeśli jeszcze nie przeczytaliście któregoś z nich, to serdecznie zapraszam!

Jak nauczyć się języka obcego - bezpłatny poradnik - jeśli chcesz zobaczyć o czym mowa i czy polecam czy odradzam

Zakres zagadnień z francuskiego na poziomie A1 (TUTAJ) i A2 (TUTAJ). Uwaga, możliwość pobrania pliku pdf z tabelką z zagadnieniami! Odkryłam tajniki zamieszczania w google dokumentów pdf dostępnych dla wszystkich, więc teraz dzielę się i wiedzą i umiejętnościami ;)

Ponieważ maj był dla mnie miesiącem przygotowywania się do egzaminu DELF B2, zamieściłam też zestawienie egzaminów DELF na poziomach od A1 do B2, filmiki z egzaminami ustnymi, próbki egzaminów pisemnych oraz oceny egzaminatorów - w TYM poście.

Recenzja francuskiego filmu Jeszcze dalej niż Północ - kto nie czytał, niech przeczyta, kto nie oglądał filmu, niech ogląda! Tym samym rozpoczynam cykl wpisów dotyczących kina francuskiego oglądanego moimi oczami, nazwałam go FILMY FRANCUSKIE - MOJA KINOTEKA. Może póki co dział nie oszałamia jeszcze ilością zrecenzowanych filmów, ale sukcesywnie będą się pojawiać kolejne wpisy, zatem zapraszam.

Udzieliłam sobie i Wam kilku porad dotyczących stresu przedegzaminacyjnego.

4. Ujawniłam się - powstała strona KIM JEST AUTORKA BLOGA?


stres przed egzaminem delf

Plany na czerwiec:


1. Zdać tego DELFa B2!

2. Opisać moje przeżycia po ustnym i pisemnym na blogu.

3. Zainstalować Disqusa - zrobię to po 12 czerwca czyli po egzaminie pisemnym.

Zrobić coś przyjemnego, związanego z francuskim, żeby nie kojarzył mi się tylko z nauką:


4. Obejrzeć co najmniej dwa francuskie filmy.

5. Przeczytać w końcu "Mikołajka" Sempe i Goscinnego, którego mam w wersji francuskiej.


10 komentarzy:

 1. Trzymam kciuki za pozytywnie zdany egzamin! :) Powodzenia!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Wam obydwu, a może właściwie powinnam nie zapeszać i nie dziękować.. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Połamania pióra, języka i czego tylko tam chcesz. :)
  Co do Disqusa to pomysł fajny, ale na razie nie można zimportować komentarzy z bloggera, co mnie trochę denerwuje...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję!
   Wiem o tym i rozważyłam za i przeciw... na pewno kiedyś będzie można zaimportować, a korzyści z jego zainstalowania widzę większe niż z systemu komentarzy Bloggera, który teraz w porównaniu z Disqusem wydaje mi się ubogi ;) I prawie nigdy nie docierają do mnie powiadomienia, jak coś komentuję na innych blogach. Więc jeśli mam komentować żeby komentować, a potem nie dostać odpowiedzi, to już wolę nie komentować. Wydaje mi się, że Disqus jest przyjaźniejszy dla czytelnika. :)

   Usuń
  2. Fakt, że sama lubię Disqus za to, że mogę śledzić odpowiedzi. Ale kiedy godzinę użerałam się z importowaniem komentarzy to cos mnie trafiło. ;)

   Usuń
 4. Trzymam kciuki za Twoje egzaminy. Chetnie przeczytam wpis o tym jak uczyc sie jezyka obcego. Juz tam lece i pozdrawiam serdecznie Beata

  OdpowiedzUsuń
 5. O ja głupiutka ja... Właśnie dodałam komentarz w okienku ,,zapraszam do rozmowy'' No cóż pomyłki zdarzają się najlepszym. Chciałam tylko dodać, że też trzymam kciuki mocno zarówno za egzamin jak i za Twoje czerwcowe plany (i disqusa ;)
  Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahaha :) Nic nie szkodzi ;) Dziękuję! Wpis o egzaminie już się robi, a disqus.. no musi jeszcze poczekać niecałe dwa tygodnie.

   Usuń

Copyright © 2016 Francuski - nauka do B1, B2 .... , Blogger